Gra terenowa

Sprawozdanie z wyjazdu do Goszyc.

Dnia 9 listopada, o godzinie 8.30 uczniowie klas IV-VI naszej szkoły pojechali do podkrakowskich Goszyc, aby świętować w ramach obchodów setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.
Szósta klasa potajemnie zorganizowała grę terenową, której celem było przekazanie wiedzy młodszym koleżankom i kolegom o historii dworu w Goszycach.
Po przyjeździe na miejsce przywitali nas państwo Smoczyńscy. Podczas, gdy klasy czwarte i piąte spożywały śniadanie, szósta rozpoczęła przygotowania do gry. Po ich ukończeniu uczniowie w napięciu oczekiwali na podział grup. Około godziny 10.00 gra się rozpoczęła !Siedmioosobowe zespoły podchodziły do stanowisk, aby posłuchać o niezwykle ciekawych dziejach dworu, a następnie sprawdzić swoją wiedzę w punktach kontrolnych. Za poprawną odpowiedź zespoły otrzymywały dukaty, które przechowywały w Banku. Uczniowie świetnie się bawili.
Po skończonej grze wszyscy udali się do salonu i hymnem narodowym rozpoczęli tradycyjne już śpiewanie pieśni legionowych i patriotycznych.
Następnie uczniowie zostali podzieleni na dwie grupy. Jedni słuchali niezwykle ciekawych,wojennych opowieści pani Elżbiety Wolskiej, babci naszej szkolnej koleżanki. W tym czasie druga grupa spożywała obiad przygotowany przez Gospodarzy.
Niestety to był ostatni etap naszej przygody. Pozostało już tylko pożegnać się i wrócić do szkoły.
To był bardzo miły dzień. Wszystkim dopisywały humory i pogoda. Urzekła nas atmosfera stworzona przez Gospodarzy, którym dziękujemy za zaproszenie i gościnność.

Staś Hołubowski

Bookmark the permalink.

Comments are closed.