Numer telefonu

12 266 36 48

Email

sp.montessori@ziarnkomaku.pl

Czekamy na Ciebie

pn.-czw.: 8:00-15:00, pt.: 9:00-15:00

Udział drużyny z Edukacji Domowej w Pucharze Tymbarku

Tak! To naprawdę się wydarzyło, marzenie naszych dzieci, uczniów ED „Ziarnko Maku” się spełniło. W kwietniu tego roku uczniowie z rocznika 2014 – 2012 zagrali w największym w Europie turnieju piłki nożnej dla dzieci z szkół, klubów sportowych, UKS-ów, organizowanym przez Związek Piłki Nożnej. Dla nas był to wyjątkowy mecz, gdyż uczestniczyły w nim nasze dzieci z edukacji domowej, walczące o puchar Tymbarku. Młodzi sportowcy w składzie: Tosia (3 klasa), Antek (3 klasa), Oskar (4 klasa), Tymek (4 klasa), Aleksander (4 klasa), Marcel (4 klasa) i Wojtek (5 klasa) zebrali się na malowniczym boisku otoczonym bujną zielenią, gotowi do rywalizacji i zabawy.

Pierwszy jak i ostatni mecz był pełen ekscytacji i dreszczyku emocji. Dzieci wykazywały się niesamowitym zaangażowaniem i pasją, prezentując swoje umiejętności piłkarskie. Każda drużyna próbowała zdobyć przewagę nad rywalem, co skutkowało dynamicznymi akcjami i widowiskowymi zagraniami.

Widownia składała się głównie z rodziców i przyjaciół uczestników. Wszyscy gorąco dopingowali swoją drużynę. Na trybunach panowała wspaniała atmosfera, która zdecydowanie wspierała młodych graczy. Śmiech, okrzyki zachwytu i brawa towarzyszyły każdemu celnemu strzałowi i udanemu podaniu. Radość graczy i ojców nie miała miary.

Mimo zaciętej rywalizacji, fair play było zawsze na pierwszym miejscu. Dzieci szanowały swoich przeciwników, a każda interwencja sędziego była przyjmowana z godnością i zrozumieniem. Po każdym golu, zarówno strzelonym jak i straconym, gracze okazywali sobie wzajemnie sportowe podziękowania i gratulacje. Po zakończeniu emocjonującej potyczki, wszyscy uczestnicy spotkali się na wspólnym wręczeniu medali i dyplomów dla szkół. Każde dziecko zostało uhonorowane za swoją odwagę, determinację i zaangażowanie.

Pucharu Tymbarku nie wygraliśmy – relacjonuje Marcel, ale zdobyliśmy coś o wiele lepszego – wspólne przeżycie tej niezapomnianej przygody i zaciśnięcia bliższej relacji, która powstała na boisku.

Podziękowania również płynęły w kierunku trenera drużyny ED BUNTownicy – Dominika Mączyńskiego (taty Oskara).

Walka o Puchar Tymbarku trwa nadal, dlatego mocno kibicujemy drużyną które przeszły dalej. W dniach 16-17 maja poznamy najlepsze drużyny XXIV edycji Pucharu Tymbarku w województwie małopolskim! Do Wadowic przyjedzie aż 115 zespołów, reprezentujących poszczególne powiaty w trzech kategoriach wiekowych. Na zwycięzców w kategorii U-10 i U-12 czeka wyjazd na Finał Ogólnopolski do Warszawy i walka o Wielki Finał na PGE Narodowym przed meczem Polska – Turcja.

Z wyrazami uznania,

Weronika Stypuła