Numer telefonu

12 266 36 48

Email

sp.montessori@ziarnkomaku.pl

Czekamy na Ciebie

pn.-czw.: 8:00-15:00, pt.: 9:00-15:00

W każdą środę o godz. 8:00 klasy siódme i ósme spotykają się na wykładzie, na którym mają okazję poznać ciekawych ludzi, ich pasje i profesje, które wykonują. W tym roku wykłady zainaugurowała pani Paulina Kijak, która opowiedziała uczniom o najnowocześniejszych metodach badania kosmosu. Kolejny wykład poprowadził niezwykły historyk i pasjonat czasów minionych – pan Bartłomiej Wiejaczka, który przybliżył nam postać Napoleona Bonapartego.

Czasami wykłady przyjmują nieco bardziej praktyczną formę. W październiku uczniowie wzięli udział w warsztatach z użyciem sznurka, gdzie pod troskliwym okiem pani Sylwii Targosz przygotowywali oryginalne breloki.

Natomiast ostatni październikowy wykład poprowadziła pani Agnieszka Konik-Korn, właścicielka kwiaciarni Lilie Polne. Pani Agnieszka podzieliła się z nami wieloma doświadczeniami z własnego życia,  które pokazały nam, że wysiłek i nauka są w życiu bardzo ważne, ale warto przede wszystkim podążać za swoją pasją i marzeniami. Zapraszamy do zapoznania się z relacją uczennic klasy siódmej, Emilki i Nataszy, które podsumowały spotkanie z panią Agnieszką:

„W ostatnią środę, na wykładzie gościliśmy panią Agnieszkę Konik Korn. Opowiedziała nam trochę o swoich studiach, jak i wcześniejszej nauce. Podzieliła się też z nami swoim zamiłowaniem do kwiatów, z którymi wiąże swoją pracę, jako florystka. Pokazała nam, jak skutecznie i estetycznie stworzyć kompozycje z zaschniętych roślin, i dała kilka porad, jak je urozmaicić. Na koniec, sami mieliśmy okazję stworzyć swoje kompozycje, które dostaliśmy jako ozdobę do naszych sal.”  

Wszystkim wykładowcom dziękujemy za bardzo ciekawe spotkania.