Numer telefonu

12 266 36 48

Email

sp.montessori@ziarnkomaku.pl

Czekamy na Ciebie

pn.-czw.: 8:00-15:00, pt.: 9:00-15:00

Tradycyjnie nasze sobotnie spotkania dla Rodzin z Edukacji Domowej rozpoczął się w sobotni poranek, godzinie 10.00, w naszej szkole na ulicy Pawlickiego 1.

Za nami kilka równoległych spotkań dla naszych Uczniów z grup Ziarno, Łodyga i Kwiat

Warsztaty dla uczniów klas 1-3, poprowadziła pani Ania Mączyńska. Prowadząca przygotowała kreatywny, plastyczno – techniczny warsztat z wykorzystaniem węgla, farb i ekologicznych materiałów z papieru i tekstyliów. W trakcie tego warsztatu uczniowie, których Rodzice zapisali na badania przesiewowe przechodzili kolejno na diagnozę wstępną do pani Marysi Karkoszki (logopeda) oraz pani Weroniki Stypuła (terapeuta pedagogiczny). Ogromnie się cieszymy, na wspomnienie tych wasztatów oraz z uwagi na fakt, że udało się nam przeprowadzić te ważne i potrzebne badania screeningowe. A wszystkim prowadzącym dziękujemy za zaangażowanie, obserwację i radość z wzajemnych spotkań.

Równolegle z warsztatami i badaniami przesiewowymi nasza starsza Grupa uczestniczyła w dwóch warsztatach dla uczniów klas 4-6, które poprowadzili nasi wspaniali goście: pani Dominika Ramian oraz  pan Bartek Wiejaczka. Rodzice w tym czasie mieli okazję uczestniczyć w wykładzie, który poprowadziła dla nas pani Katarzyna Zych.

Tematem warsztatu Pani Dominiki był: „Świat obrazu, czyli kilka słów o sztuce”. Celem zajęć było poznanie podstawowych pojęć związanych ze sztuką i pobudzenie wyobraźni. Zajęcia były punktem wyjścia do pogłębiania umiejętności związanych z interpretowaniem tekstów kultury.

Pan Bartek poprowadził kolejne dwugodzinne  warsztaty. Podczas swojego spotkania wprowadzał naszych kochanych Uczniów w tajniki gry w szachy. Cóż to były za emocje. Pojedynki, bystre spojrzenie gracza i dźwięk przesuwanych figur. Cisza i wirująca w powietrzu mucha, która próbowała rozproszyć graczy. Atmosfera szachów!

Czy warto poznać grę w szachy? Oczywiście! Chociażby dlatego, że szachy mają wiele wspólnego z … matematyką! W szachach możemy odnaleźć różne elementy i zagadnienia matematyczne, a do tego, dzięki szachom możemy uczyć się logicznego jak i krytycznego myślenia. Gra pochłania, inspiruje do zgłębiania techniki i daje prawdziwą przyjemność i satysfakcję. A obecność Nauczyciela, który pozostaje mistrzem i pasjonatem jednocześnie jest bezcenna! Dziękujemy Panie Bartku !;)

W trakcie warsztatów dla Uczniów nasi Rodzice mieli z kolei okazję by uczestniczyć w wykładzie dotyczącym zagrożeń w Internecie oraz wpływu technologii, jakie dziś otaczają nasze dzieci. Wierzymy, że wykład pozwolił nam, nie tyle przyjrzeć się bliżej zjawisku zagrożenia w sieci, ale także wyposażył uczestników w praktyczne narzędzia do przeciwdziałania wtórnym konsekwencjom tych zagrożeń. Spotkanie to poprowadziła dla naszych Rodzin pani Katarzyna Zych. Serdecznie dziękujemy za zaangażowanie oraz wspaniały wykład.

*Transkrypcję wykładu będzie można odczytać już niebawem, w majowo-czerwcowym numerze naszego Newslettera dla Ed. To będzie gratka dla nieobecnych na sobotnim spotkaniu, trzeba zacierać dłonie z radości 😉

Zwieńczeniem sobotnich spotkań było poznanie nowych Rodzin zainteresowanych edukacją domową, które przybyły na nasz wiosenny Dzień Otwarty. Dziękujemy za obecność, radość, dobre rozmowy i ciepłe słowo. A wszystkim Dzieciom dziękujemy za zaangażowanie i uśmiech podczas kreatywnego warsztatu plastycznego, który z wielkim zaangażowaniem poprowadziły dla nich pani Marta Stolecka oraz Aleksandra Florian.

To był dobry, sobotni czas z ED ! 🙂