Marcowe warsztaty dla Rodzin z EDUKACJI DOMOWEJ

Niektórzy powiedzą „W marcu jak w garncu”, a my pozwolimy sobie na przekorne – „W marcu jak w skarbcu” 😉

Nasze marcowe spotkania w szkole i skarby jakie zebraliśmy dla Państwa w fotorelację i słowo wspomnienia.

Pani Iwonka Łagosz zabrała Uczniów z  klas 1-3 w (dosłownie!) długą edukacyjną „podróż do przeszłości”.  Ta druga już w tym roku Wielka Lekcji Montessori  koncentrowała się wokół tematu: „Pojawienie się życia na Ziemi” okazała się być nietuzinkowym przekazaniem wiedzy, które swoim zasięgiem dotknęło nie tylko najdłuższego z korytarzy szkolnych a nawet placu przed szkołą. Dziękujemy Prowadzącej za profesjonalizm, spokój, harmonię i niezwykły szacunek do każdego Dziecka, które uczestniczyło w tej lekcji. To była również lekcja uważności na drugiego człowieka.

Po Wielkiej Lekcji i krótkim warsztaciku w szkolnej pracowni sztuki, Uczniowie zostali jeszcze na chwilę comiesięcznego Czytanka, które pozwoliło wszystkim przejść przez drzwi szafy i przenieść się w mroźne rejony Narnii. Liczymy, że większość młodych Czytelników podejmie wyzwanie przeczytania dalszych kart książki, która dziś (a szczególnie w Wielkim Poście!) wybrzmiewa bardzo dosłownie i trafia do serca i ducha. Spotkanie młodszych Uczniów zakończyła koleżeńska wymiana książkowa i losowanie nagród.

Równolegle z pierwszym warsztatem naszego szkolnego „Ziarna” grupa „Łodyga” czyli uczniowie z klas 4-8 uczestniczyli w dwóch  warsztatach. Jednym przygotowanym ku treningu umysłu, drugim- sprawności ciała. Pierwsze spotkanie poprowadził Pan Kamil Cyganik, który prowadził warsztat:  „Jak wspierać pamięć poprzez mnemotechniki„. Uczniowie mieli okazję nie tylko nauczyć się sprawdzonych i kreatywnych technik zapamiętywania i sposobów na nieszablonową naukę ale także przeprowadzić test na „praktyczne ich zastosowanie” sprawdzając samego Pana Kamila. Czy po skończonym „teście” na twarzach Uczniów widać było respekt dla Prowadzącego i ciekawość poznania bliżej metod i technik ? Zdecydowanie tak ! Żywimy nadzieję, że pokaz naszego szkolnego „Mistrza treningu pamięciowego” na długo pozostanie w ich pamięci i zachęci do własnych prób w tym obszarze, wykorzystując zdobyte już umiejętności w codziennej praktyce.


Na drugim spotkaniu starsi Uczniowie, po wcześniejszym intelektualnym wysiłku mieli okazję zdobywać umiejętności akrobatyczne i rozwijać swoją sprawność fizyczną. Jak im poszło? Balansowali, trenowali refleks i bawili się przy dźwiękach muzyki, która zza drzwi brzmiała trochę jak manifest: „Tutaj przebywa młodzież!”.

Dziękujemy wszystkim Rodzinom za obecność, słowo wsparcia w naszej szkolnej Społeczności i uśmiech, który niejednokrotnie jest wart więcej niż kubek ciepłej, rodzicielskiej kawy:)

Do zobaczenia na wiosnę!

Ona już tuż tuż!;)