Numer telefonu

12 266 36 48

Email

sp.montessori@ziarnkomaku.pl

Czekamy na Ciebie

pn.-czw.: 8:00-15:00, pt.: 9:00-15:00

Bajkowy Bal Edukacji Domowej 2024 rok

W sobotę 3 lutego odbył się Bajkowy Bal Edukacji Domowej. Nie zabrakło na nim cudownych gości jak Królowa Śniegu, Flinstonów, Jacka Sparrow, Czerwonego Kapturka w ilości trzech oraz innych bajkowych znakomitości. Goście przybyli z różnych zakątków Małopolski, była to zabawa dla dużych i małych z nieograniczoną wyobraźnią.

Ten noworoczny Bal odbył się w wyjątkowym miejscu z duszą – w Centrum Konferencyjno – Bankietowym Dwie Rzeki ( https://dwierzeki.com.pl ). Dwie Rzeki to nowa, wyjątkowa przestrzeń spotkań. Której wizją jest stworzenie unikalnego kompleksu do celebracji najważniejszych wydarzeń. Obiekt usytuowany jest w odrestaurowanym młynie wodnym na rzece Młynówka. Z okien kompleksu rozpościera się także wspaniały widok na rzekę Rudawę. Centrum Dwie rzeki to 1,5 ha terenów zielonych i 4 historyczne sale, w których może pomieścić 600 gości. W jednej z takich sal i my mieliśmy przyjemność wspólnie świętować. To była ogromna radość móc być gośćmi Państwa Gralewskich (właścicieli tego miejsca). Zarówno atmosfera tego miejsca jak i przygotowane posiłki sprawiły, że z ogromną radością będziemy wracać do tej nietuzinkowej „przestrzeni spotkań”.

Za animowanie naszego Balu ED odpowiedzialna była pani Aldona Olesińska, mama naszej uczennicy, która zawodowo zajmuje się animacjami dla dzieci i prowadzi swoją firmę „Z nami Ubaw Po Pachy” (https://www.facebook.com/znamiubawpopachy/?paipv=0&eav=AfYMuo21gyNUWGOty-gl8l-WqwPdKurh4YTfqpuaeYOB3jN3GG9XmgnZkck0lU-HnHU&_rdr). Przygotowane zabawy były na najwyższym poziomie, a radość uczestników była wielka. Na załączonych zdjęciach można zobaczyć tylko niektóre przygotowane atrakcje, które miały miejsce tego dnia. Największa popularnością cieszyła się foto budka 360 od ANTOLAND, za którą z serca dziękujemy!

Również stroje przygotowane przez naszych rodziców i uczniów były dopracowane do perfekcji. Każde przebranie miało swój niepowtarzalny styl i oddawało charakter osoby ją noszącej. Na koniec naszego spotkania odbyła się uroczysta parada przebrań. To był prawdziwie Bajkowy Bal!

Spędzony czas na balu posłużył nie tylko wspólnej zabawie na parkiecie ale i integracji w kuluarach. Rodzice będący w edukacji domowej mieli naprawdę wiele wspólnych tematów do rozmów, w końcu wybór takiego stylu nauki nie jest przypadkowy.

Doświadczenie tego dnia pokazało, że potrzebna jest również nam dorosłym w ED przestrzeń wspólnych spotkań i zabawy. Obecność tak licznej grupy rodzin potwierdza, że wybór nauki w takiej formie nie jest odosobniony. Doświadczenie to jest dla nas o tyle wartością dodaną, gdyż zazwyczaj czujemy się osamotnieni w podjętym wyborze i niezrozumiani przez społeczeństwo wokół nas, a przecież tym co nas motywuje jest miłość do naszych dzieci oraz pragnienie życia w wolności i prawdzie.

Z nieopisaną radością i wdzięcznością za ten dzień,

Weronika Stypuła

(mama w ED i koordynator ED „Ziarnko Maku”)