SOBOTNIE WARSZTATY DLA ED W NASZEJ SZKOLE – relacja 20/11/2021

W minioną sobotę odbyły się kolejne, sobotnie warsztaty dla Rodzin z ED będących pod parasolem naszej Szkoły. W programie spotkania, na ten czas zaplanowaliśmy wykłady, warsztaty przedmiotowe dla starszych Uczniów oraz sensoryczne i kreatywne zajęcia dla Uczniów z nauczania zintegrowanego.

To był (jak zwykle!) dobry i owocny czas 🙂

_______________________________________________________________________________________________

Drodzy Rodzice, dziękujemy za udział w wykładzie i warsztatach, za słowa wzajemnego wsparcia, koleżeńskie rady, szeptane na korytarzu i w naszej szkolnej kawiarence. Za ciepłą kawę i herbatę wypitą w naprawdę wspierającej Społeczności, jaka się z każdym spotkaniem zawiązuje i coraz bardziej rozszerza.

Wszystkim Uczniom dziękujemy za zaangażowanie w przygotowane dla nich warsztaty i koleżeńską, serdeczną atmosferę wśród wszystkich obecnych na spotkaniu. Za przyniesienie swoich ukochanych książek oraz koleżeńską „wymiankę” w ramach czytelniczego projektu. Jesteście pięknymi młodymi Ludźmi!

Te warsztaty nie odbyłyby się bez zaangażowania kilku Osób:

Dziękujemy niezastąpionemu panu Bartłomiejowi Wiejaczce (pseudonim: Nadworny Historyk), który dosłownie odtworzył klimat i atmosferę średniowiecza oraz pokazał jak holistycznie można podejść do nauki historii- aby była ona naprawdę pasjonująca. Za każdą radę, inspirację do nauki, obrazy, dźwięki, walkę na miecze i niezwykły szacunek oraz otwartość dla Ucznia, którym można (a nawet trzeba) się niezmiennie zarażać!

Dziękujemy pani Wicedyrektor Joannie Gębołyś, która wraz z KRÓLOWĄ NAUK spędziła z Uczniami niezwykle cenny i wartościowy czas. Pani Joanna z niesamowitym spokojem i charyzmą pozwoliła matematyki dotknąć, „zobaczyć” oraz poznać jej historię. Prezentacją materiału oraz swoim warsztatem zachęciła do tego, aby matematykę chcieć zrozumieć a w konsekwencji przestać się jej bać a nawet ją pokochać! Za poprowadzenie tych inspirujących warsztatów dla starszych uczniów w imieniu Rodziców uczniów z 4-6 dziękujemy:)

Pani doktor Agnieszce Guzik– prezes fundacji ZIARNKO MAKU i miłośniczce metody Montessori dziękujemy za słowa wprowadzenia w pedagogikę (i filozofię!) Montessori oraz zachęcenie nas Rodziców do dalszych odkryć, już we własnych domach, w naszej codzienności edukacji domowej. Za spokój oraz zachętę do obserwacji swoich dzieci i ich potrzeb a dopiero na ich podstawie realizowanie działań edukacyjnych w duchu pedagogiki Montessori.

Pani Zuzannie Klekocińskiej dziękujemy za szeroki uśmiech, artystyczne zacięcie oraz „brudne” ale przy tym tak niesamowicie wciągające zabawy z sensomasami. Dziękujemy także za przygotowanie dla nas przepisów do dalszych, domowych już eksperymentów. Z pewnych źródeł wiadomo, że całkiem szybko, bo już kolejnego dnia po naszych warsztatach w ruch poszły ponownie: sól, kasza manna, płyny i kleje!

Panu Maciejowi Pietrzyckiemu dziękujemy za niebanalne i kreatywne warsztaty ruchowe, które nie tylko pobudzały młode ciała do aktywności w rytmie muzyki ale także rozwijały percepcję, koncentrację i uwagę przy zdobywaniu nowych i ciekawych umiejętności. Uczestnicy mogli spróbować swoich sił w pięciu nietypowych sportach: Kendama, Trickboard, Footbag (Zośka) i dwóch rodzajach żonglerki – kontaktowej oraz sportowej. Balans, precyzja, świadomość ruchu i jeszcze ta radość i swoista „iskra” w dziecięcych oczach, która pojawiała się wraz z wykonaniem danego zadania oraz pokonaniem jakiegoś wewnętrznego lęku pokazały, że nie trzeba dziś cyberprzestrzeni, aby się dobrze, kreatywnie i rozwijająco „bawić” oraz rozwijać swoją wytrwałość w dążeniu do zaplanowanego celu!

Cieszymy się na te wszystkie owocne spotkania i zacieramy już ręce na kolejne, grudniowe spotkanie!

A wszystkich Rodziców zachęcamy do kliknięcia w folder „ZDJĘCIA ” na szkolnym dysku dla danej klasy i przyjrzeniu się na zdjęcia, które zdradzają więcej niż szybka dziecięca odpowiedź „było super”:)