Świętowanie przyjęcia nowych dzieci do naszej szkolnej społeczności

Ogromna radość z bycia razem, wzajemna troska, wsparcie podczas występów oraz troszeczkę tremy, to uczucia, które towarzyszyły w piątek starszym dzieciom, a zarazem aktorom. Byli wspaniali. Zrobili wszystko, aby sprawić swoim młodszym kolegom przyjemność, by pokazać jak bardzo cieszą się z ich obecności w szkole. W sekrecie przygotowali dla nich spektakle i piosenkę. W ich intencji modlili się podczas Mszy Świętej. Bardzo się starali. I wszystko się udało – zobaczyli w oczach nowych kolegów i koleżanek radość, zachwyt i dumę z tego, że ktoś zrobił to wszystko dla nich, że mają w szkole tyle osób dla których są ważne.

Nam nauczycielom naprawdę cudownie było uczestniczyć w tych przygotowaniach i świętowaniu. Z zachwytem patrzyliśmy na naszych uczniów, jak przyklejają swoje listki do drzewa wspólnoty, jak przekazują sobie iskierkę przyjaźni i z zaangażowaniem śpiewają sobie nawzajem „Dobrze, że jesteś…”. Cieszyliśmy się, że są z nami pełni zaangażowania Rodzice dzieci, i że nasza szkolna społeczność jest razem.