Tydzień literacko – historyczny „Blaski i cienie epoki średniowiecza”

19 października, w poniedziałkowy poranek wykładem pana Klepackiego – taty naszego kolegi Ignacego – o tym co jedzono w średniowieczu – rozpoczął się długo oczekiwany przez uczniów tydzień literacko-historyczny pt. Blaski i cienie epoki średniowiecza.


We wtorek odbyły się warsztaty, które zorganizowali nauczyciele. Odwiedziliśmy stanowiska: Ideał średniowiecznego rycerza, Rzemiosło, Pracownia Średniowiecznego Medyka, Ówczesna Wiedza Matematyczna, W Pracowni Skryby oraz W Pracowni Witrażu. Uczniowie byli pod wrażeniem wysiłku włożonego przez nauczycieli w ten projekt.


W środę miała miejsce kontynuacja warsztatów oraz rozpoczęły się przygotowania do przedstawienia, które miało się odbyć w ostatni dzień tygodnia hist. – lit, czyli w piątek.


We czwartek uczniowie wraz z nauczycielami zajęli się tym przedsięwzięciem na poważnie, każdy miał już wyznaczone role oraz miejsce na scenie, przygotowywał stroje.


23 października, w piątek odbył się finał naszego tygodnia, czyli prezentacja trzech niepowtarzalnych przedstawień. Rysie przygotowały przedstawienie pt. Jarmark Średniowieczny, Pantery przedstawiły legendę o Smoku Wawelskim, a Wilki relację z turnieju rycerskiego pt. Tytus rycerzem na podstawie komiksu ,, Tytus, Romek i A’Tomek” H. J. Chmielewskiego. Gośćmi honorowymi byli uczniowie z klas 1-3, którzy bardzo dobrze się bawili, co widać na jednym z poniżej zamieszczonych zdjęć ?.


KASIA, KINGA, KLAUDIA, ZOSIA z klasy 6