Numer telefonu

12 266 36 48

Email

sp.montessori@ziarnkomaku.pl

Czekamy na Ciebie

pn.-czw.: 8:00-15:00, pt.: 9:00-15:00

Kolejny przyrodniczy tydzień projektowy za nami! Tym razem zanurzyliśmy się w tematykę związaną z wodą i musimy przyznać, że odkryliśmy wiele ciekawostek z nią związanych! 

Dzięki uprzejmości nauczycielek z klas 7-8, pani Pauliny i pani Justyny, udało nam się zbadać w szkolnym laboratorium właściwości fizyczne i chemiczne wody. Mogliśmy samodzielnie dokonać eksperymentów i wysłuchać ciekawych wykładów. 

Odkryliśmy też, że w Krakowie występuje naturalna woda mineralna – odwiedziliśmy Krakowską Pijalnię Zdrojową. Tam mogliśmy spróbować tej specyficznej w smaku i zapachu wody oraz zdobyć wiedzę uczestnicząc w grze terenowej w parku przy pijalni. 

Główną naszą aktywnością podczas tygodnia projektowego była praca w grupach, podczas której poszukiwaliśmy interesujących nas aspektów i przygotowywaliśmy prezentacje dla uczniów z młodszych klas. Jedna grupa poznawała głębiny oceanu, kolejna badała wpływ wody na życie zwierząt i człowieka. Inne grupy zajęły się bitwami morskimi oraz występowaniem motywu wody w literaturze i języku polskim. 

Finał projektu wzbudził ogromne zaciekawienie uczniów z klas 1-3 z czego bardzo się cieszymy! I już nie możemy doczekać się kolejnych tygodni projektowych!