Numer telefonu

12 266 36 48

Email

sp.montessori@ziarnkomaku.pl

Czekamy na Ciebie

pn.-czw.: 8:00-15:00, pt.: 9:00-15:00

STYCZNIOWE warsztaty Edukacji Domowej

20 stycznia, jak co miesiąc spotkaliśmy się na sobotnich warsztatach ED dla naszych rodzin. Tym razem warsztaty dla każdej z grup były prowadzone przez osoby, które osobiście są zaangażowane (lub były zaangażowane) w edukację swoich dzieci.

Warsztaty z decoupage, w tym wykonanie swoich zegarów oraz zabawę integracyjną dla najmłodszych poprowadziła pani Aldona Olesińska, mama naszej uczennicy z klasy 1, która zawodowo zajmuje się animacjami dla dzieci i prowadzi swoją firmę „Z nami Ubaw Po Pachy”. Radość prowadzącej nie tylko emanowała na dzieci ale i dorosłych. Między wierszami można było wyczuć zachwyt dzieci nad tym zawodem, który jak uważają nigdy by im się nie znudził.

Zdjęcie wykonała pani Małgorzata Trela – Staszak (rodzic ED naszej szkoły )

Decoupage jest techniką zdobienia polegającą na naklejaniu na dekorowanym obiekcie warstw cienkiego papieru, między innymi serwetek. Ze względu na rodzaj wykorzystywanych w nim materiałów, technika bywa nazywana również metodą serwetkową.

Zdjęcie wykonała pani Małgorzata Trela – Staszak (rodzic ED naszej szkoły )

Na sobotnich warsztatach dzieci wycinały z materiałów interesujące je gotowe wzory, a następnie układały z nich kompozycję, która następnie zostały trwale przymocowane do danego podłoża. Tworzyliśmy świeczniki i zegary. Dzieci były bardzo zaangażowane, a efekt końcowy oszałamiający.

Zdjęcie wykonała pani Małgorzata Trela – Staszak (rodzic ED naszej szkoły )

Warsztaty dla starszych uczniów poprowadziła dla nas pani Dominika Ramian, mama dwóch uczennic naszej szkoły. Zajęcia były oparte mocno na słowie „Nie bój się słowa”. W użyciu były słowniki języka polskiego i związków frazeologicznych. Było dużo dobrego „gadania” i spisywania myśli. Zdecydowanie wartościowe warsztaty, które uwrażliwiają na język jakim się posługujemy oraz na przekaz jaki płynie z tego co i w jaki sposób mówimy.

Zdjęcie wykonała pani Małgorzata Trela – Staszak (rodzic ED naszej szkoły )

Popołudniowe zajęcia zostały w rękach naszej wspaniałej nauczycielki pani Katarzyny Zych, która jest nauczycielem przyrody, biologii i geografii. Dla naszych uczniów przygotowała warsztaty „Jak dobrze przeprowadzić doświadczenie ? „. Spotkanie cieszyło się dużym zainteresowaniem. Jak się okazuje, nasi uczniowie ED bardzo lubią pracę projektową i eksperymentowanie w tym oczywiście wykonywanie doświadczeń.

Zdjęcie wykonała pani Małgorzata Trela – Staszak (rodzic ED naszej szkoły )

W tym dniu odbyło się również aktywne spotkanie miłośników planszówek oraz wykład dla rodziców, który poprowadzili państwo Głażewscy. Pani Agata Głażewska jest mamą, która przez 13 lat zajmowała się edukacją domową swoich dzieci. Jest również właścicielką wydawnictwa Iosephicum ( Iosephicum.pl – Strona poświęcona edukacji domowej), autorka („Edukacja Domowa jako styl życia” ) i wydawca kilku książek. To o czym mówiła pani Agata było nam bardzo bliskie, gdyż na co dzień jako rodzice ED mierzymy się z wyzwaniami edukacji własnych dzieci, takich jak organizacja pracy, motywacja czy rozwijanie talentów i pasji.

Zdjęcie wykonała pani Małgorzata Trela – Staszak (rodzic ED naszej szkoły )

To co łączyło wszystkich naszych sobotnich prelegentów, to właśnie życie z pasją. Wszystkie te osoby, żyją z radością w sercu i co najważniejsze dzielą się swoją receptą na szczęście, którą w dużej mierze jest pogoń za marzeniami, wdzięczność oraz wolność w działaniu i myśleniu.

Sobotnie spotkania w „Ziarnku Maku” zdecydowanie należą do tych z kategorii – ISPIRUJĄCYCH. Kolejne spotkanie przed nami w lutym – BAL KARNAWAŁOWY.

Z radością w sercu i pozdrowieniami,

Weronika Stypuła