REKRUTACJA

W naszej szkole rekrutacja odbywa się w pierwszym semestrze. Spotkania z rodzicami zaczynamy od Dnia Otwartego. Pierwszy taki dzień organizowany jest w naszej szkole w październiku, wtedy zapraszamy rodziców i chcemy im opowiedzieć jak pracujemy, co jest dla nas ważne i pokazujemy szkołę. Kolejny dzień jest w styczniu. Wtedy zapraszamy rodziców i dzieci. Podczas tego spotkania bardziej szczegółowo rozmawiamy z rodzicami, a dzieci mają swoje zajęcia i możliwość zobaczenia szkoły i spotkania się z nauczycielami.

  • Następnym elementem rekrutacji są indywidualne rozmowy z rodzicami podczas, których chcemy dowiedzieć się jak najwięcej o dzieciach. Wyniki rozmów ogłaszamy w lutym.
  • Zapisy prowadzimy na dany rok szkolny. Pierwszeństwo zapisu do szkoły mają rodzeństwa naszych uczniów.
  • W szkole mamy trzy oddziały pracujące w grupach mieszanych wiekowo na poziomie klas 1-3. Liczba wolnych miejsc uzależniona jest od liczba trzecioklasistów, którzy w danym roku szkolnym przechodzą do klasy czwartej. Nie tworzymy nowych klas, ale zapraszamy dzieci do oddziałów już istniejących, w związku z tym kluczowe są dla nas rozmowy z rodzicami i poznanie nowych uczniów.