Numer telefonu

12 266 36 48

Email

sp.montessori@ziarnkomaku.pl

Czekamy na Ciebie

pn.-czw.: 8:00-15:00, pt.: 9:00-15:00

Katolicka Szkoła Podstawowa Montessori i Katolickie Liceum Montessori to wspólne dzieło Fundacji „Ziarnko Maku” i zakonu Zmartwychwstańców. Ojcowie nie tylko gościnnie przyjęli szkoły w nowym lokalu, który znajduje się w kompleksie budynków seminarium przy ul. Pawlickiego 1, ale także, zgodnie z misją apostolską zakonu, włączyli się w tworzenie misji i wizji Szkół, dzieła Fundacji „Ziarnko Maku”, a przede wszystkim objęli opieką duszpasterską wspólnotę nauczycieli, uczniów i rodziców.

Dzięki ojcom Zmartwychwstańcom zaprzyjaźniliśmy się ze Wspólnotą Chrystusa Zmartwychwstałego Galilea, oraz z misją bułgarską CR.

Źródłem pierwszych zachwytów nad metodą Montessori oraz inspiracją wszystkich dalszych działań byli – i są dla nas nadal – nasi nieocenieni przyjaciele Ola i Marcin Sawiccy. Zachwycili nas swoją pasją, wiarą i mądrym dziełem. Oglądaliśmy ich szkoły Montessori w Koszarawie Bystrej i Krzyżówkach koło Korbielowa i marzyły nam się takie same dla naszych własnych dzieci w Krakowie. U nich narodził się pomysł stworzenia szkoły wymagającej, a jednocześnie przyjaznej i możliwie dostępnej dla wszystkich, nie tylko dla elit finansowych.

Ola i Marcin pomogli nam kilka lat temu wystartować ze zorganizowaną przez nas pierwszą krakowską szkołą w „Modrzejówce”, pracującą w pełni w oparciu o metodę Montessori – byli w niej przez cały rok pierwszymi nauczycielami. Od nich uczyliśmy się i nadal uczymy!

Od roku 2010 korzystamy ze wsparcia Fundacji profesora Theodora Hellbruegge. Za życia profesora cieszyliśmy się jego niezwykłą życzliwością. Nasi nauczyciele wielokrotnie uczestniczyli w szkoleniach i kursach w Centrum Dziecięcym w Monachium oraz Erfurcie.

Szczególna przyjaźń i ścisła współpraca łączy nas z grupą doświadczonych niemieckich nauczycieli, pasjonatów pedagogiki Montessori z Aktion Sonnenschein Thuringen E. V. w Erfurcie i Norze pod kierownictwem Arweda Mullera. Od 2011 wielokrotnie korzystaliśmy z gościny w placówkach Montessori w Weimarze, ucząc się metody od zespołu pedagogów o dwudziestoletnim doświadczeniu. Nauczyciele Aktion Sonnenschein od kilku lat prowadzą wykłady i warsztaty na kursach i konferencjach organizowanych przez naszą Fundację Ziarnko Maku w Krakowie.

W roku 2013 nawiązaliśmy trwającą do dzisiaj współpracę ze szwedzkim Gimnazjum Montessori Stenungsunds Montessoriskola w Vänligen.

Wymieniamy się doświadczeniem na poziomie nauczycieli, organizujemy wymiany uczniów.