Numer telefonu

12 266 36 48

Email

sp.montessori@ziarnkomaku.pl

Czekamy na Ciebie

pn.-czw.: 8:00-15:00, pt.: 9:00-15:00

Istnieje kilka popularnych stylów nauczania w domu, z których z powodzeniem korzysta wiele rodzin na świecie. Wraz ze wzrostem zainteresowania homeschoolingiem, pojawiają się kolejne.
I choć część z nich znacząco się od siebie różni, to jednak wszystkie mają wspólny mianownik- jest nim WYBÓR i ŚWIADOMOŚĆ SWOJEGO DZIAŁANIA.
Dla wielu rodzin, rozeznanie się w różnych metodach i filozofiach edukacyjnych jest swego rodzaju punktem wyjścia, a raczej wejścia w homeschooling. Poszukują inspiracji i pragną obrać kierunek działań edukacyjnych – najlepszy dla swojej rodziny. Czasami okazuje się, że jedna z wiodących metod pracy tak bardzo odpowiada stylowi pracy i życia rodziny, że pozostaje dla nich wspaniałym (i jedynym!) drogowskazem do przygotowywania oraz organizacji działań edukacyjnych.
Wśród rodzin wybierających edukację domową dla swoich dzieci jest także spore grono osób, które ceni sobie swój własny pomysł na kształcenie- często nieskrępowany żadną filozofią i nieograniczony metodyką pracy.
Są także i takie rodziny, które podczas swojej drogi homeschoolingu wykorzystują kilka metod jednocześnie. Decydując się na eklektyczne nauczanie w domu, ​​łączą ze sobą elementy kilku stylów, które sprawdzają się dla ich rodziny. Skutecznie je multiplikują do własnych potrzeb i możliwości. Rewidują w praktyce na kolejnych etapach edukacji i albo próbują kolejnych rozwiązań albo ugruntowują się w trafnych wyborach i pozostają przy raz wybranych i skutecznych rozwiązaniach.

Poniżej przedstawiamy Państwu kilka metod i filozofii pedagogicznych, najczęściej wybieranych przez rodziców z całego świata. Sukcesywnie będziemy publikować w naszym NEWSLETTERZE DLA RODZICÓW artykuły na ich temat, tak, aby mogli Państwo je lepiej zrozumieć i poznać.
Wierzymy, że taki przegląd pozwoli znaleźć najlepszą dla Państwa opcję na realizowanie edukacji domowej w Waszej Rodzinie.
We wrześniowym numerze NEWSLETTERA, tuz po wakacjach, pragniemy szczególnie pochylić się nad jedną z tych metod, aby pokazać jej piękno, możliwości i bogactwo. Mamy tu na myśli oczywiście METODĘ MARII MONTESSORI, na której opieramy edukację naszych uczniów w szkole stacjonarnej. Wierzymy, że wiele rozwiązań proponowanych w tej metodzie może być z powodzeniem stosowane w edukacji domowej.

Najbardziej popularne style edukacji domowej:
Niektóre z wyżej wymienionych modeli edukacyjnych (jak chociażby Metoda Marii Montessori, którą pracujemy u nas -w Szkole Podstawowej Fundacji Ziarnko Maku), są w całości stosowane w szkołach prywatnych i publicznych na całym świecie.