Numer telefonu

12 266 36 48

Email

sp.montessori@ziarnkomaku.pl

Czekamy na Ciebie

pn.-czw.: 8:00-15:00, pt.: 9:00-15:00

SOBOTNIE WARSZTATY EDUKACJI DOMOWEJ

Kolejne sobotnie warsztaty za nami. Jak na marzec przystało i u nas dużo się działo. Odbyły się warsztaty dla rodziców pod wodzą niezastąpionego pana Kamila Cyganika. Pan Kamil, to nauczyciel języka polskiego w naszym  Liceum. Współpracuje też z Uniwersytetem Dzieci, jest trener mnemotechnik. Prowadzi wykłady oraz warsztaty dla rodziców i nauczycieli dotyczące motywowania (szczególnie chłopców) do nauki.

Warsztaty zostały bardzo ciepło przyjęte, było dużo pytań. W trakcie spotkania rodziny również dzieliły się swoim doświadczeniem i tym co „działa” na ich dzieci. Stworzyła się naprawdę życzliwa grupa wzajemnego wsparcia. Co bardzo nas cieszy.

W tym samym czasie w jednej z sal lekcyjnych trwały przygotowania do egzaminu ustnego z historii u pana Bartłomieja Wiejaczki, który słynie z dobrego humoru i zacięcia do anegdot. Atmosfera przed jak i w trakcie egzaminu panowała radosna. Nie brakowało spontanicznych oklasków oraz słów uznania dla prezentujących swoje prace. Wszystkim uczniom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Młodsi uczniowie z klas 1-3 z wielkim zaangażowaniem zgłębiali tajniki programowania i tworzenia przeróżnych „rzeczy”. Podczas tego spotkania uczniowie budowali z klocków Lego,  tematyczne wizje : ” Jak wygląda orbitalna stacja kosmiczna„. Zajmowali się również montowaniem do konstrukcji z klocków, silników sterowanych kodowaniem Lego Education, co pozwoliło to tworzenie eliptycznych obrazów, wiatraków.

Dzieciom bardzo podobały się tego rodzaju zajęcia i już umówiły się z panem prowadzącym za miesiąc 🙂 Nie pozostaje nam nic innego jak sprostać tym oczekiwaniom.

Uczniowie z klas 4-8 również mieli możliwość „twórczej pracy”, po pierwsze podczas zajęć z panem Antonim Dźwig, naszym nauczycielem języka polskiego (ED), a po drugie podczas tworzenia własnej okładki i pomysłu na książkę z użyciem programu Canva i Sztucznej Inteligencji.

Poniżej praca Marysi w ramach zajęć „Tworzenie książek z użyciem sztucznej inteligencji” objęte patronatem✍ Ibby.pl czyli Stowarzyszenia Przyjaciół Książki dla Młodych.

Sobotnie spotkanie zakończyliśmy z uśmiechem. Pogoda tego dnia była wymarzona, ciepło i słonecznie co zdecydowanie sprzyjało przeciągającym się rozmową w blasku słońca oraz radosnym zabawą dzieci na dziedzińcu szkoły. Na kolejne spotkanie zapraszamy już za miesiąc, czego nie możemy się doczekać!

A na czas nadchodzących Świąt Wielkanocnych życzymy Wszystkim (małym i dużym), prawdziwej radości i pokoju z faktu, że Jezus prawdziwie Zmartwychwstał. I niech ta myśl ożywia nasze serca i niesie nas w czasie utrapienia i zwątpienia.

Wszystkiego najlepszego,

Weronika Stypuła