Numer telefonu

12 266 36 48

Email

sp.montessori@ziarnkomaku.pl

Czekamy na Ciebie

pn.-czw.: 8:00-15:00, pt.: 9:00-15:00

Uczniowie klas 4 – 6 udali się na pierwszą wycieczkę edukacyjną. Rozpoczęli ambitnie, bowiem od jednego z najpiękniejszych i najlepiej  strzeżonych miejsc w Polsce.  

Skarbiec to miejsce niezwykłe, w którym znajdują się jedne z najcenniejszych polskich zabytków. Miejsce, gdzie  historia łączy się z nowoczesną technologią 

W podróż w czasie zabrała nas kurator Działu Zbiorów Tkanin pani Magdalena Ozga, która snuła piękną opowieść o historii Królestwa Polskiego i Rzeczpospolitej.  Uczniowie podziwiali m.in. symbole władzy królewskiej, pamiątki po monarchach, rodach magnackich czy słynnych dowódcach, militaria świadczące o chwale oręża polskiego, trofea z odsieczy wiedeńskiej, klejnoty,  naczynia ze srebra i złota. 

Duże wrażenie wywołał Szczerbiec – miecz koronacyjny polskich władców znajdujący się w Sali Jadwigi i Jagiełły – pięknie wyeksponowany w gablocie.                                                                                      Pomysłodawczynią wycieczki była pani Małgorzata Konopka i to dzięki niej mogliśmy poznać panią Magdalenę Ozgę, która zachwyciła nas wszechstronną wiedzą i opowieścią. Obu Paniom bardzo dziękujemy.