Numer telefonu

12 266 36 48

Email

sp.montessori@ziarnkomaku.pl

Czekamy na Ciebie

pn.-czw.: 8:00-15:00, pt.: 9:00-15:00

12 kwietnia naszą szkołę odwiedziła pani Beata Kołodziej – pisarka, autorka ponad 80 książek dla dzieci i młodzieży, dorosłych o tematyce kobiecości oraz budowaniu dobrych relacji.  

 
Działo się dużo. Nasz gość rozpoczął od fantastycznej opowieści o literaturze i magii słowa. Na chwilę przenieśliśmy się do baśniowego świata Solilandii, za którą m.in. pani Beata otrzymała tytuł Ambasadora Polszczyzny Literatury Dziecięcej i Młodzieżowej przyznawany przez Radę Języka Polskiego PAN za zasługi w krzewieniu pięknej, poprawnej i etycznej polszczyzny.  

Pani Beata mówiła o tym, dlaczego czytanie jest ważne. I właśnie za  wspieranie czytelnictwa, jak również działalność promującą głośne czytanie dzieciom  została uhonorowana medalem fundacji Cała Polska czyta dzieciom.  

Dzięki Krakowskiej przygodzie poznaliśmy  historię Matyldy, którą wehikuł przeniósł do Krakowa, do czasów królowej Bony.   

Pani Beata przeczytała nam także fragment książki Czy słowa mogą ugryźć, która stała się  inspiracją do fantastycznej rozmowy o tym jak mówić, żeby nie ranić, czym dyskusja różni się od rozmowy oraz skutecznych sposobach na kłótnie, obrażanie i wyśmiewanie. Słowem –  jak  budować dobre relacje. W tej części spotkania pojawił się także wątek biologiczny, a nasze serca bezapelacyjnie skradł bluszczyk kurdybanek. 

Bardzo dziękujemy pani Beacie za przybycie oraz niezwykle  pouczające i inspirujące spotkanie.